Műgyanta padló- felület előkészítése

Műgyanta padló- felület előkészítése

1993 óta foglalkozom műgyanta padló készítéssel,azon kevés emberek közé  tartozom  akinek a szülei is műgyanta padló készítéssel foglalkoztak, még a kezdek kezdetén, mikor Magyarországra bekerült az első  kiló  építőipari műgyanta. Édesapámtól rengeteget tanultam a műgyanták fajtáiról, ezért pontosan tudom, hogy mire milyen  fajtájú műgyantát szabad használni.

Akik érdeklődnek műgyanta padló  készítésről, vagy szeretnének műgyanta padló burkolatot készítetni, remélem sikerül egy kis segítséget nyújtani mire kell feltétlenül odafigyelni, hogy műgyanta padlónk tartós,és hosszú távon gyönyörködhessünk benne, miként előzhessük meg  műgyanta padlónk feltáskásodását, felleveledését .

Hisz egy szépen elkészített műgyanta padló olyan mint egy szép bútor darab a házunkban, lakásunkban, vagy üzemünkben. Ebben szeretnék segítséget nyújtani az érdeklődőknek.

Műgyanta padló készítésnél két nagyon fontos feladat vár ránk, első, talán a legfontosabb  a pontos,precíz felület előkészítés. Ez történhet egytárcsás köves csiszológéppel, gyémánt csiszológéppel, nagyobb területeken pedig szemcse  szóró gép segítségével,erősebb szennyeződéseknél  beton maró gépet használunk.  Mindenképpen törekednünk kell a beton felület megtisztítására, a beton pórusait megnyitjuk, hogy majd alapozó műgyantánk minél mélyebbre tudjon bedifundálni a beton pórusaiba. Jobb esetben az alapozó műgyantánk 3-4 cm mélységben szívódik el a pórusokban.

Műgyanta padló  készítésnél különösen ügyelnünk kell a beton felületen lévő cement tej eltávolítására,minden nemű olyan anyagok eltávolítására, amik megakadályozzák az alapozó műgyanta  elszívódását gondolok itt,  padlópon,  csemperagasztók,  egyéb  cementes kiegyenlítő anyagokra. Munkáink folyamán többször felteszik a kérdést, nem lenne olcsóbb  padlópon kiegyenlítéssel a beton egyenletlenségét  helyreállítani?  De költséghatékonyabb   lenne,  de a tartósságát terheléstől függően  lényegesen csökkentené, mert elszívódását alapozó műgyantánk elszívódását megakadályozzák ezen anyagok, ha el is szívódik műgyantánk nem mindegy. hogy a beton felületet erősítjük meg, vagy a felhordott padlópont.

Felület előkészítésünkkor a  felciszolt   betonfelületet  , porszívó  segítségével ajánlott feltakarítani. Ez lehetővé  teszi, hogy a beton pórusaiból az apróbb pórszemcséket is eltávolítjuk, ezt követően  kerülhet sor a műgyanta alapozó felhordására. Ez általában  gletvas  segítségével történik .

Műgyanta alapozás után célszerű kvarchomok hintést  alkalmazni, ez nem csak  a betonfelületet egyenlíti ki, hanem a kvarchomok szórás lehetővé teszi a további rétegek egymáshoz való kötését, és erősebbé, vastagabbá teszi a műgyanta bevonatot.

Tartós műgyanta padlók készítésénél, a másik elengedhetetlen feladat , a jó minőségű  műgyanta kiválasztása. Beton felületekre a legjobb és legajánlottabb epoxi  műgyanta alapozót használni.

Sajnos vannak műgyanta kivitelezők, akik előszeretettel használnak poliészter műgyantát,ami csónak készítésre tökéletesen alkalmasak, de beton felületre, nem biztos, hogy a legjobb választás. Üveg keményre köt meg, előfordulhat, hogy betonnal együtt szakad fel. Nem beszélve, hogy  távolabbi  szomszédaink  is érzik szúrós illatát.

Ez is sajnos költség  csökkentésre  szolgál, mert poliészter műgyantáknak töredéke az epoxi,illetve poluretán műgyantáknak.

 

Előkészítés:

Az aljzatot úgy kell előkészíteni, hogy az száraz, teherbíró legyen, mentes legyen a szennyeződésektől, amik gyengítik a tapadást (pl. olaj, zsír, gumicsíkok, festékek és egyéb szennyező anyagok), valamint ügyelni kell arra, hogy az aljzatnak ne legyenek könnyen kimozdítható, elváló részei. Az alapfelület előkészítése szemcse- vagy golyószórással, nagynyomású vízzel, marással vagy a felületi réteget lekoptató csiszolással (mindig beleértve a megfelelő utókezelést is) általában szükséges. A beton alapfelület szakítószilárdsága a felület előkészítés után legalább 1,5 N/mm2 kell, hogy legyen A beton alépítménynek tartalmaznia kell egy nedvességzáró réteget. A beton nedvességtartalma nem haladhatja meg a 4%-ot. Az aljzat hőmérséklete min. 3 Cº-kal kell, hogy magasabb legyen a helyszínen lévő harmatpont hőmérséklete felett. Az aljzattal szembeni további követelmények megtalálhatóak az általános kivitelezési útmutatónkban. Kivitelezés Alapozás Vékony rétegben vigye fel a CONIFLOOR 110 alapozót hengerezéssel az előkezelt aljzatra. Kerülje a pocsolyák kialakulását. A CONIFLOOR 110 anyagfelhasználása kb. 0.3-0.5 kg/nm, mely függ az aljzat állapotától. A második réteg alapozóval meggyőződhetünk arról, hogy minden pórus és kapilláris megfelelően be van fedve. Az anyagfelhasználás mennyisége kb. 0.2-0.4 kg/nm. A bevonandó felületen található 0.5 mm-nél nagyobb egyenetlenségeket epoxi habarcs segítségével egyenlítsük ki. Kvarchomok beszórás A megfelelő tapadás fokozása érdekében a még nedves alapozót beszórhatjuk tűzi szárított kvarchomokkal (szemcseméret: 0.3-0.8mm). A felületet ne szórjuk túl, de ne is maradjanak beszóratlan felületek. A kvarchomok anyagfelhasználása kb. 1 kg/nm. Az anyag kötését követően a laza és nem megkötött homokszemeket, kaparószerszám segítségével távolítsuk el. A következő réteg felhordása előtt takarítsa le a felületet (porszívózás, seprés). Közbenső réteg (póruszáró réteg) Abban az esetben, ha a padlóval szembeni optikai követelményei kimagaslóak, a CONIFLOOR 420 bevonatot két rétegben ajánljuk felhordani. Az első réteg bevonat (közbenső réteg), mint póruszáró réteg szolgál az kvarchomokkal beszórt és alapozóval kezelt felületen. Két rétegben felhordva a CONIFLOOR 420 bevonatot, az első rétegnél 0.8-1.0 kg/nm az anyagfelhasználás mennyisége. Bevonat Ezután felhordhatjuk vigyük fel a második réteget a CONIFLOOR 420 bevonatból. Fedőlakk Végül a bevonatokra vizes bázisú, rugalmas és színtelen CONIFLOOR 520 CW fedőlakkot kell felhordani. “Microtex” hengerrel (szálhossz: 10-12mm) vigyük fel a CONIFLOOR 520 CW fedőlakkot az előkezelt felületre. Az anyagot hengerezéssel, egyenletesen és sávokban kell felhordani. A sávoknál ügyelni kell a kis mértékű átlapolásra, kerülni kell a hosszabb átfedéseket. Ezt követően a felületet tiszta hengerrel feltétlenül át kell hengerezni Megjegyzés További információkért forduljon műszaki tanácsadónkhoz bizalommal.

  Az aljzatot úgy kell előkészíteni, hogy az száraz, teherbíró legyen, mentes legyen a szennyeződésektől, amik gyengítik a tapadást (pl. olaj, zsír, gumicsíkok, festékek és egyéb szennyező anyagok), valamint ügyelni kell arra, hogy az aljzatnak ne legyenek könnyen kimozdítható, elválló részei.

 Az alapfelület előkészítése szemcse- vagy golyószórással, nagynyomású vízzel, marással vagy a felületi réteget lekoptató csiszolással (mindig beleértve a megfelelő utókezelést is) általában szükséges. A beton alapfelület szakítószilárdsága a felület előkészítés után legalább 1,5 N/mm2 kell, hogy legyen.

 A beton alépítménynek tartalmaznia kell egy nedvességzáró réteget. A beton nedvességtartalma nem haladhatja meg a 4%-ot. Az aljzat hőmérséklete min. 3 Cº-kal kell, hogy magasabb legyen a helyszínen lévő harmatpont hőmérséklete felett. Az aljzattal szembeni további követelmények megtalálhatóak az általános kivitelezési útmutatónkban. Kivitelezés Alapozás Vékony rétegben vigye fel az alapozó műgyantát  hengerezéssel az előkezelt aljzatra. Kerülje a pocsolyák kialakulását. A műgyanta  anyagfelhasználása kb. 0.3-0.5 kg/nm, mely függ az aljzat állapotától. A második réteg alapozóval meggyőződhetünk arról, hogy minden pórus és kapilláris megfelelően be van fedve. Az anyagfelhasználás mennyisége kb. 0.2-0.4 kg/nm. A bevonandó felületen található 0.5 mm-nél nagyobb egyenetlenségeket epoxi habarcs segítségével egyenlítsük ki. Kvarchomok beszórás A megfelelő tapadás fokozása érdekében a még nedves alapozót beszórhatjuk tűzi szárított kvarchomokkal (szemcseméret: 0.3-0.8mm). A felületet ne szórjuk túl, de ne is maradjanak beszóratlan felületek. A kvarchomok anyagfelhasználása kb. 1 kg/nm. Az anyag kötését követően a laza és nem megkötött homokszemeket, kaparószerszám segítségével távolítsuk el. A következő réteg felhordása előtt takarítsa le a felületet (porszívózás, seprés). Közbenső réteg (póruszáró réteg) Abban az esetben, ha a padlóval szembeni optikai követelményei kimagaslóak, a CONIFLOOR 420 bevonatot két rétegben ajánljuk felhordani. Az első réteg bevonat (közbenső réteg), mint póruszáró réteg szolgál az kvarchomokkal beszórt és alapozóval kezelt felületen. Két rétegben felhordva a CONIFLOOR 420 bevonatot, az első rétegnél 0.8-1.0 kg/nm az anyagfelhasználás mennyisége. Bevonat Ezután felhordhatjuk vigyük fel a második réteget a CONIFLOOR 420 bevonatból. Fedőlakk Végül a bevonatokra vizes bázisú, rugalmas és színtelen CONIFLOOR 520 CW fedőlakkot kell felhordani. “Microtex” hengerrel (szálhossz: 10-12mm) vigyük fel a CONIFLOOR 520 CW fedőlakkot az előkezelt felületre. Az anyagot hengerezéssel, egyenletesen és sávokban kell felhordani. A sávoknál ügyelni kell a kis mértékű átlapolásra, kerülni kell a hosszabb átfedéseket. Ezt követően a felületet tiszta hengerrel feltétlenül át kell hengerezni.

További információkért forduljon műszaki tanácsadónkhoz bizalommal.

Tipox Műgyanta Center kft .

www.tipox.hu

 

2016.05.29.« Vissza

BLOGBEJEGYZÉSEK

Ez a weboldal cookie-kat használ annak érdekében hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. További információk